Tarihçe

Dünden bugüne Star Pano

Star Elektrik Pano San. Tic. A.Ş.  28.04.1994 ‘de Cihat ÖKTEM, Nuran ÖKTEM ve İbrahim SARISOY tarafından Limited Şirket olarak kurulmuş, ilk olarak Ümraniye-İSTANBUL ’da küçük bir atölyede 4 kişilik ekiple Alçak Gerilim Elektrik Dağıtım Panoları üretimi konusunda faaliyet göstermeye başlamıştır.

Şirketimiz 2012 yılında Dudullu Organize Sanayi bölgesinde 3000 m²’lik kapalın alanı olan yeni yerine taşınmıştır. Firma yapısı olarak 5 ana departman ve 90 kişilik uzman kadrosu ile, yurt içi ve yurt dışında muhtelif Elektrik projelerine yaptığı Alçak Gerilim Panoları imalatı ile sektörün önemli kuruluşlarından biri olmuştur.

Şirketimiz 15.02.2008 ‘den itibaren SIEMENS Elektro Sistem ve Pano yapıcı partneri olarak hizmet vermekte olup, SIEMENS SIKUS, STAB UNIVERSAL, SIVACON alçak gerilim Modüler Pano Sistemlerinin yetkili bayisi olmuştur.

Şirketimiz, belirlediği politika ve hedeflere ve uygun şekilde, şirket bazında etkin çalışarak kendini sürekli geliştirmek amacı ile ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sist. Stand. ’ndaki şartları yerine getiren sistemi Nisan 2004’de kurmuş ve uygulamaya almış olup, daha sonra seçtiği Sertifikasyon firmasının (TÜV Rheinland) yaptığı denetimden başarı ile geçerek ISO 9001:2015  KYS  Sertifikasını almıştır.

Ocak 2014‘den itibaren ISO 14001 Çevre Yönetimi (CYS) ve TSO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) sistemlerini kurmak için çalışmalara başlayan şirketimiz, Eylül 2014‘de bu sistemlerin denetlenmesini yaptırarak bunlara ait sertifikaları almaya hak kazanmıştır. TSO 18001 sertifikası zaman içerisinde ISO 45001:2018 olarak güncellenmiştir.

Özetle; STAR PANO, 3 farklı sistemi kapsayan ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ ‘ni kurmuş, uygulamaya almış ve belgelendirmiştir.

Sertifikasyon süreçlerini ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasını alarak devam ettirmiştir.

Vizyonumuz

Alçak Gerilim Elektrik Panosu çözümleri ile ilgili konularda sektörde lider firmalar arasında yer almak.

Uzman kadromuzla ileri teknolojiyi kullanarak müşterilerimizin beklentilerine, üretim ve zaman olarak en uygun şartlarda yanıt vermek.

Toplam Kalite Anlayışı ile ürün ve hizmette kaliteden taviz vermeden ulusal ve uluslararası standartlar kapsamında müşteri odaklı, kusursuz çözümler sunmak.

Misyonumuz

Toplumsal ve kültürel değerlerimiz çerçevesinde, sağlıklı çevre bilinci ile günümüz ve gelecek nesillerimizin mutluluğu ve refahı için mühendislik teknolojilerini, proje ve üretimde ilke ve öz değerlerimize bağlı kalarak kullanıp, kaliteden asla taviz vermeden, takım ruhu ile hedeflerimize ulaşmak.